Cześć, zapraszam do obejrzenia zdjęć ze Strasbourga.

W zeszłym roku jadąc do Szwajcarii postanowiliśmy zjechać z pięknej 3 pasmowej niemieckiej autostrady, przekroczyć Ren i pojechać do Bazylei równoległą drogą przez Francję, zatrzymując się na 3 godziny w Strasbourgu.

Centrum Strasbourga jest niezwykle urokliwe – pełno ładnych domków i do tego rzeka przepływająca wąskimi kanałami pomiędzy budynkami.

Turyści obserwują turystów w łódce, która podnosi się na śluzie.

Zwykle pierwszą rzeczą jaką robie w nowym mieście jest wyjście na wysokie miejsce z widokiem na miasto. Oprócz ładnego widoku pozwala to dużo łatwiej orientować się w topografii miasta.

W centrum Strasbourgu jest Katedra, która w latach 1647-1874 (227 lat) była najwyższym budynkiem świata i ma 142 metry wysokości. Świetne miejsce do zobaczenia, gdy ma się 3h na zwiedzanie całego miasta.

Budynek parlamentu europejskiego:

Z racji tego, że byłem tam kilka dni po premierze nowego iPhone’a 7, jako wielki psychofan Apple’a, musiałem zaglądnąć do Apple Store’a i obejrzeć nowe modele.

Protip na wyjazdy: We wszystkich oficjalnych sklepach Apple jest darmowe wifi, więc można łatwo wysłać wiadomość lub obczaić jakąś fajną knajpkę na Foursquarze.